BugiNet

Nekritizuji, nepoučuji, vzdělávám

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home TestLab Recenze emitoru záporných částic BIONIC YB-737

Recenze emitoru záporných částic BIONIC YB-737

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 

Zdá se vám, že je vzduch ve vašem bytě těžký? Trpí vaše děti dýchacími problémy či snad dokonce alergiemi na pyly a prach? Pracujete v kuřáckém prostředí a sám jste nekuřák? Možná vám pomůže emitor záporných částic BIONIC YB-737.

BIONIC YB-737 v plné kráse
BIONIC YB- 737 v plné kráse.

Možná jste si všimli ve vašich oblíbených časopisech či novinách celostránkových reklam na tento výrobek. Článek, který právě čtete, nemá být jejich volným pokračováním, nýbrž nezávislý uživatelský test. Chci se s vámi pouze podělit o své zkušenosti a dojmy získané během několikaměsíčního užívání.

Jak to funguje?

BIONIC YB-737 (dále jen Bionic) slouží především jako čistička vzduchu. Jak ale může fungovat, když neobsahuje žádný filtr ani ventilátor, který by poháněl vzduch skrze zařízení? Bionic produkuje tzv. elektronový vítr mezi elektrodami, který právě tlačí vzduch skrze tyto elektrody. Pevné částice, volně se vznášející vzduchem, se na nich usazují. Pokud tomu nevěříte, zapněte si přístroj a přiložte ruku k žebrování těla Bionicu. Ucítíte zřetelný chladivý průvan. Druhou funkcí přístroje je emitor záporných částic. Jinak řečeno přístroj generuje záporně nabité kyslíkové ionty. Tomuto přesně nerozumím. Jen vím, že takto očištěný vzduch má zvláštní aroma a je příjemné jej dýchat.

Bezúdržbový filtr?

Tak tohle je ovšem jen reklamní trik. Je pravdou, že po zakoupení tohoto přístroje již nemusíte dokupovat další a další filtry či jiný spotřební materiál jako u jiných čističek vzduchu, ale udržovat Bionic musíte. Ne zrovna často, ale minimálně jednou týdně určitě.

Nánosy 1 Nánosy 2
Nános prachových částic na elektrodách.

Dobu, kdy musíte vyjmout elektrody z přístroje a vyčistit je, poznáte podle toho, že buď začne na vrchu svítit červená dioda, nebo podle toho, že se z Bionicu začne linout takové slabé šumění. Přístroj jednoduše vypnete, výjmete elektrody a pomocí vody, jaru a hadříku je jednoduše vyčistíte. Před opětovným vložením elektrod do přístroje se přesvědčte, zda na/v nich nezůstala voda. Poté ještě tělo Bionicu třikrát otočte vzhůru nohama a zpět. Díky tomu keramické korálky očistí nahromaděné částice na ionizačních drátcích. Jak vidíte, nic složitého na tom opravdu není.

ČištěníSušeníČisté elektrody
Čištění a sušení elektrod. Čisté elektrody.

Opravdu to funguje?

Funkci emitoru záporných částic nemůžu potvrdit, protože na jejich zjišťování nejsem vybaven jak technicky, tak vědomostně. Ovšem filtraci vzduchu potvrzují přiložené fotografie více než výmluvně. Navíc ještě každé ráno zjistíte, že v ložnici (dětském pokoji) nemáte ten klasický zatuchlý vydýchaný vzduch. A to je dle mého názoru velmi vítané zlepšení životních podmínek.

Zásun
Zasunutí čistých elektrod do přístroje.

Co to stojí?

Zařízení pořídíte v současné době za 3290,- Kč plus poštovné. Spotřeba elektrické energie (tak jak je uvedena v Návodu k obsluze) je pouhých 20W, což si myslím není nijak moc.

Vše OK
Přístroj opět funguje.

Vyplatí se tento přístroj si pořizovat?

BIONIC YB-737 se nejspíš vyplatí těm, kteří mají děti, nebo jsou sami postiženi alergiemi, astmatem, nebo častými nachlazeními. Těmto lidem přinese jisté ulehčení. Výborně se také osvědčil v zakouřených místnostech. Navíc máte třicetidenní záruku vrácení peněz bez udání důvodu vrácení zboží.

Pokud byste se náhodou rozhodli pro koupi tohoto přístroje, použíjte prosím, jako bonusový kód v objednávce tohle: G0064424ppD000 . Jistě brzy zjistíte k čemu slouží. Jestliže jej použijete, napište mi, prosím, o tom do komentářů. Budeme tak mít alespoň zpětnou kontrolu, zda bonusový program opravdu funguje.

Aktualizováno Čtvrtek, 25 Březen 2010 22:04  

Newsflash

Sedí Ježíš na obláčku a hulí travku. Hromy blesky, přiletí Bůh: "Ježíši, ještě jednou mi tady budeš hulit to konopí, tak Tě svrhnu na Zem!".