BugiNet

Nekritizuji, nepoučuji, vzdělávám

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home TestLab Test levné baterie II

Test levné baterie II

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

S menším zpožděním, ale přece jen si na BugiNetu můžete přečíst pokračování uživatelského testu levné baterie pro Motorolu MPx 200 od firmy CPA. Jak tedy dopadlo testování? Opravdu stojí tato baterie za to?

Běžná minimální životnost baterie do mobilu je zhruba půl roku a přesně tuto dobu už používám baterii CPA, 700 mAh, LI-ION, pro Motorolu MPx200. Tento mobil má, jak jistě víte, velkou spotřebu a proto potřebuje kvalitní baterii. Ta originální, která se k němu dodává, bohužel příliš velkou životnost nemá. Tedy alespoň podle mých vlastních zkušeností.

Testovat jsem začal 1. prosince minulého roku na stejném mobilu jako minule. Podmínky se změnily pouze v tom, že jsem tentokrát nebyl po většinu času na jednom místě (už neležím doma se zlomenou nohou a taky jsem se přestěhoval), úroveň signálu byla z valné části znatelně nižší a v mobilu byl navíc nainstalován tento software: Total Commander, SmartPhoneNotes a MobiPocket Reader. Navíc už nebylo příjemně teplé léto, ale relativně studená zima. Úplně zaplněná SD karta Kingstone 512MB také něco spotřebuje. Naměřené hodnoty si můžete přečíst ve výsledkové tabulce.

A jak už jistě víte, baterie se má i po půl roce ne zrovna šetrného provozu čím pochlubit. Během testování jsem si všiml akorát několika věcí. Nejdříve tedy, čemu se vyvarovat:

  1. Nenabíjejte mobil přes USB konektor vašeho PC!
  2. Udržujte mobil v teple!
  3. Pokud možno nenabíjejte mobil vypnutý!

A aby to bylo vyvážené, doplním pár rad:

  1. Mobil nechte připojený k nabíječce jen po dobu nabíjení. Jakmile nabíjení skončí, odpojte ji.
  2. Pokud jste alespoň trochu zruční, vyrobte si USB kabel, kterým nelze nabíjet.
  3. Patrně nejvíc zatěžuje baterii infraport. Proto jej zapínejte jen na nezbytně dlouhou dobu, popřípadě používejte Total Commander, který umí zapnout a vypnout infraport podle potřeby automaticky.

Přikročíme k porovnání výsledků. Provozní doba během deseti nabíjecích cyklů se zkrátila z původních 475 hodin, 11 minut na 409 hodin a 59 minut, tedy téměř o 3 dny. Pokud přihlédneme k tomu, že při prvním testování bylo odesláno 383 sms a provolány 2 hodiny a 33 minuty a při druhém 139 sms a 3 hodiny 10 minut hovorů plus jsem si 2 hodiny 42 minut přehrával hudbu a téměř 2 minuty používal infraport, pak není tento výsledek vůbec špatný. Ba naopak mě velmi mile překvapil. Ještě lépe vychází porovnání s originální baterií. Ta totiž po necelém půl roce užívání odešla "do věčných lovišť".

Na závěr mohu dodat, že se koupě této baterie bohatě vyplatila a mohu ji všem doporučit. Pokud ovšem potřebujete, aby váš mobil vydržel v provozu daleko delší dobu, tak si jich pořiďte víc, nebo si kupte jiný mobil. Osobně bych navrhoval Sony Ericsson K750i. Recenzi najdete např. na webu Mobilnaut.cz. Škoda jen, že to není smartphone.

 

Newsflash

Aby toho nebylo málo, mám tady další text zaměřený na aerolinky. Tentokrát komunikace mezi piloty a mechaniky: