BugiNet

Nekritizuji, nepoučuji, vzdělávám

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Info Novoroční projev

Novoroční projev

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Milí čtenáři BugiNetu.

Jsem rád, že vás tímto mohu oslovit na začátku roku 2006.

Aby nedošlo k mýlce. Žádný můj novoroční projev vás nečeká. Nemusíte mít strach. Jen jsem si právě dočetl novoroční projev prezidenta republiky Václava Klause a tak nějak se k němu chci vyjádřit.

Po loňské, ne příliš dobré, zkušenosti, kdy byl tento projev pana Klause zcela neoddiskutovatelně zaměřen proti ČSSD a nabádal národ k větší podpoře ODS, jsem měl strach, že se tato situace bude opakovat. Navíc by byl tento fakt daleko závažnější, protože tento rok je volebním. Pan prezident by nám tak ukázal, jak to ve skutečnosti myslí se svobodou volby a demokracií v tomto státě.

Mé obavy se ale nevyplnily. Letošní projev se mi jeví jako vyvážený, nadstranický. I když pana Klause opravdu nemusím a jeho zvolení do funkce hlavy státu jsem nesl opravdu těžce, musím říct, že jeho letošní projev mě oslovil.

Jsem téhož názoru, že je potřeba jít k volbám. Taktéž si myslím, že zavrhnutí Evropské ústavy byl správný krok, který ukázal, že ne vše jde v EU prosadit z pozice silnějšího (bohatšího) státu. Ovšem nemyslím si, že jím zmiňovaný počet nově schválených zákonů během jeho prezidentování (350) je znakem bující byrokracie. Vždyť spousta z těchto nových zákonů jsou, jak bych to tak nazval, nové verze těch starých, již nefunkčních či jinak v dnešní době nepoužitelných. Ne, počet nově schválených zákonů neukazuje na bující byrokracii.

Ovšem stejně neukazuje na výkonnost našich poslanců, senátorů, ministrů či samotného prezidenta. Naopak. Pokud si prezident myslí, že je nějaký zákon, který má podepsat, zbytečný, nebo nesprávný, měl by podniknout všechny kroky k nápravě. Potom nechápu, na co si v tomto směru stěžuje.

Vidíte. Když jsem zakládal BugiNet, dal jsem si předsevzetí, že na něm o politice psát nebudu. Nemám ji rád. Skutečně ne. Ale projev pana prezidenta mi prostě nedovolil nic jiného. Jsem zvědavý, jaké další "tabu" mě kdo vyprovokuje porušit příště.

Abychom to neprotahovali: přeji vám všem hodně štěstí v novém roce, v roce 2006. A proč jen štěstí? Jak by řekl můj otec: "Na Titaniku bylo 2201 víceméně zdravých lidí. 1489 z nich prostě nemělo štěstí." Nejspíš to tak bude. Pokud máš štěstí, máš vše, co potřebuješ.

 

Latest News

Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popular

Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Newsflash

Tohle originální blahopřání mi právě poslal můj bratr. Moc mu děkuji.