BugiNet

Nekritizuji, nepoučuji, vzdělávám

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Info Říjnové aktuality

Říjnové aktuality

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Konečně jsem se vrátil z dovolené. Jelikož jsem ji trávil v oblasti se zanedbatelnou internetovou konektivitou, tak se k aktualitám dostávám až teď.

 

Ano, je mi jasné, že k internetu mohu v dnešní "pokrokové" době, chcete-li ve věku informačních technologií, přistupovat i pomocí svého mobilu Motorola MPx 200. Těžko si ale dokážu představit, jak tuto třebaže krátkou zprávu vyťukávám na ne zrovna spolehlivé klávesnici tohoto mobilu. Ale zpět k aktualitám.

 

15. října jsme odjeli (tedy já, má choť a naše dvě děti) do Linhartic k rodičům mojí ženy. Odtud jsme si o dva dny později zajeli prohlédnout náš nový byt do Holic (rodiště cestovatele Emila Holuba). Byli jsme z něj celkem nadšeni. Za ty peníze to určitě stojí. Podepsali jsme tedy předkupní smlouvu a pokud vše půjde tak jak má, tak se po 17. listopadu přestěhujeme. A pokud je vše tak, jak tvrdí současný majitel, tak budu mít přístup k netu na dosti slušné úrovni (zhruba stejné, jako mám v současnosti), ale s tím rozdílem, že to bude zadarmo. Prostě pohoda. A jak praví klasik: "To je pohoda, když je pohoda."

21. října jsme se synem (manželka je na antibiotikách a roční dcerku bych jen těžko zvládal) odjeli na krátkou návštěvu mojí maminky do Jeseníku (pro změnu moje rodiště). Její manžel (můj nejoblíbenější nevlastní otec) momentálně leží ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Tam jsme nakonec zajeli taky. Závidím mu, že zhodil 15 kg, ale tímhle způsobem (nádor pod hlasivkama a několikanásobná operace) bych to určitě nechtěl. Doufám, že to nakonec dopadne všechno dobře a oba se i s mámou přijedou podívat na svá vnoučata do nového.

26. října jsem se vrátil do Stříbra. Sám. Manželka zůstala zatím s dětmi v Linharticích. Toho jsme ovšem s kamarády operativně využili a pořádně to zapili. Doufám, že se to během mého krátkého slaměného vdovství nebude opakovat moc často, protože by to silně poznamenalo rodinný rozpočet a to není příliš prozíravé v době, kdy se mám stěhovat přes půl republiky. Ale co. Hlavně že je pohoda. A mladí jsme jen jednou a to ještě jen chvíli.

Je to zvláštní. Když je člověku, dejme tomu, 10-15 let, připadá mu, že ve třiceti bude starý. Potom to příjde, je mu třicet a zjistí, že je pořád mladý. Jen ho věčně něco bolí a spousta věcí už není tak jednoduchá. Koukám, jak těch jednatřicet let najednou uteklo. Kolik věcí jsem nestihl, jak se plány postupně měnily, až je výsledek úplně jiný. Co všechno se dá za tuhle dobu stihnout. Začnou a skončí dvě světové války. Počítače se zmenší z několikapodlažní budovy do krabičky, která se vejde do kapsy, člověk se od dvouplošníků dostane až na měsíc, první mezihvězdná sonda odstartuje a opustí sluneční soustavu, elektronkové rádio postupně vytlačí barevná televize, kotoučový magnetofon spolu s gramofonem se ztratí a na takto uvolněné místo se protlačí CD, DVD a digitální záznam. A taky člověk dospěje. Tedy aspoň fyzicky, když už ne duševně.

Tak a to by pro dnešek bylo asi všechno. Vlastně ne. Právě jsem byl upozorněn na zajímavý článek na PCTuning.cz. Chcete vydělávat miliony? Seznam.cz vám to umožní.

Inu dobrá. Ještě přidám typ na docela zajímavý časopis a jednu PC hru, která mě poslední dobou chytla.

Zhruba před měsícem jsem si koupil časopis Epocha s podtitulem Svět na vaší dlani. Docela pěkně psané články o věcech jako jsou vědecké objevy, zajímavosti z historie, ale třeba i článek o šesti nejslavnějších pornoherečkách. Navíc za příjemných 27,- Kč. Taky se můžete podívat na jejich stránky, kde se dovíte víc.

Ze zvědavosti jsem si koupil časopis Doupě s dvd číslo 10/2005. Tento časopis vychází jako tištěná podoba internetového magazínu o počítačových hrách. S překvapením jsem zjistil, že tento časopis už přece jen není pro mě. Hry raději hraju, než si o nich čtu. To důležité ale bylo na přiloženém DVD. V hromadě víceméně nezajímavého balastu se nacházela perla v podobě plné hry R.C. Cars. Tato hra je sice už dva roky stará, ale i dnes udělá nejednomu klukovi (třeba i v těle pokročilého čtyřicátníka) radost. O co vlastně jde? Jak už název napovídá, jde o závody rádiem řízených autíček. Pokud si chcete udělat o této hře lepší představu, tak si přečtěte recenzi, která vyšla na Doupěti již 20. listopadu 2003. Podle mě je tato hra lepší než hra se stejným zaměřením, která se jmenuje Revolt. Jediná stránka, kterou jsem o této hře našel, se zabývá lazením aut, dráhami a dalšími maličkostmi okolo, ale popis samotné hry tam není. Ale i tak je zajímavá. Ještě jsem teda našel návod. Abyste neřekli.

Tak a to je opravdu vše.

Aktualizováno Pátek, 02 Duben 2010 14:08  

Latest News

Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popular

Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Newsflash

Sedí Ježíš na obláčku a hulí travku. Hromy blesky, přiletí Bůh: "Ježíši, ještě jednou mi tady budeš hulit to konopí, tak Tě svrhnu na Zem!".