BugiNet

Nekritizuji, nepoučuji, vzdělávám

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home TestLab Uživatelský test levné baterie pro MPx200

Uživatelský test levné baterie pro MPx200

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Konečně jsem se dostal k tomu, abych zpracoval výsledky svých měření a testů levné baterie CPA 700 mAh, LI-ION pro Motorolu MPx200. Hned na začátku musím upozornit, že tento článek není skutečným testem, protože jsem testoval pouze jednu baterii, nezohlednil jsem vnější vlivy, jako např. teplota okolí atd. a že jsem dále vycházel z uživatelských zkušeností několika mých kamarádů.

Testy probíhaly v období od 21. června do 23. července 2005, tedy o tři dny déle, než jsem původně počítal. Důvod se dozvíte později. Abychom učinili zadost poctivým testům, tak uvedu, že v tomto období bylo docela teplo a baterie nebyla vystavena teplotě nižší než 15°C a vyšší než 30°C. Tedy běžný průměr v tomto období.

Zjištěné hodnoty měření jsem shrnul do tabulky.

Na začátku jsem se rozhodl, že nechám projít baterii deseti nabíjecími cykly a počítal jsem, že to bude trvat cca 25-30 dní. V tomhle mě tato "neznačková" baterie s cenou pod 200,- Kč ovšem překvapila. Deset nabíjecích cyklů nakonec zabralo plných 32 dní. Celkový pohotovostní stav dosáhl 475 hodin a 11 minut při napsání-odeslání-přijmutí 383 sms a hovorů o celkové délce 2:33:24 hodin. V mobilu byl po celou dobu nainstalován systém Windows Mobile 2003 (SuperMoto 2), dále pak Total Commander CE, xBar 2, MobiPocket Reader a PHM Registry Editor. Pro ukládání dat byla použita SD karta Kingstone 512 MB.

Nejdelší výdrže baterie dosáhla během druhého nabíjecího cyklu, tedy přesně 67:33 hodin. Toto je doba, která celkem v pohodě překonává výdrž originální baterie. Ovšem během této doby nebyl mobil prakticky využíván.

Nejkratší výdrž pak byla (pokud pomineme první nabití) 37:48 hodin. Při nahlédnutí do tabulky lze zjistit, že během této doby byl mobil naopak využíván velmi silně a také se po delší dobu vyskytoval v oblasti se slabým signálem.

Průměrná doba výdrže vychází na 49:48 hodin (při započítání prvního cyklu 47:31 hodin) při 38 napsaných-odeslaných-přijmutých sms a při 15:20 minutách průměrných hovorů. Na neznačkovou baterii jsou to velmi dobré hodnoty. Dá se říct, že testovaná baterie běžně dosahuje lepších hodnot, než originální baterie dodávaná Motorolou.

Musíme ovšem brát v potaz další věc a tou je dlouhodobá životnost baterie. Proto jsem se rozhodl rozšířit testování. Za šest měsíců (udávaná minimální životnost), tedy v období někdy kolem Vánočních svátků, budu test opakovat a poté Vás znovu informovat. Hodnocení: Baterii CPA 700 mAh, LI-ION pro Motorolu MPx200 mohu vřele doporučit. V jejím případě si dovolím parafrázovat známé pořekadlo a říct: "Za málo peněz hodně muziky". I kdyby baterie nepřežila rok, pořád si myslím, že se do ní vyplatí těch necelých 200,- Kč investovat.

Aktualizováno Čtvrtek, 25 Březen 2010 22:06  

Newsflash

1) Moje matka mě naučila OCENIT DOBŘE ODVEDENOU PRÁCI: "Jestli se hodláte navzájem zabít, udělejte to laskavě venku právě jsem uklidila!"