BugiNet

Nekritizuji, nepoučuji, vzdělávám

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Info Fukušima, radioaktivita etc.

Fukušima, radioaktivita etc.

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

RA

Před několika dny mi byla do e-mailové schránky doručena tato zpráva:

"Předmět: Fw: radiace - není to žertovný e-mail, ale naléhavá zdravá doporučení

....podle poslednich info uz mame radiaci na ceste a bude to poradna naloz (odhady - vice nez Cernobyl). Z pochopitelnych duvodu tyto informace opravdu ve vecernich zpravach nebudou....takze, nesirme paniku, ale posilejme mezi lidi informace o PREVENTIVNI ochrane pred zarenim. Kupte sobe a svym blizkym megacecko (ma Vitaland nebo i lekarny) 1000mg- toto dve az tri tablety denne a morskou rasu Kelp (obsahuje jod a umi ochranit stitnou zlazu, ktera zarenim dostane zabrat) - toho staci jedna tabletka denne, zato dlouhodobe a doporucuje se v tomto pripade az jeden rok! Letos nejist houby!!! protoze vychytavaji tezke zarici prvky z pudy. Kdo má stitnou zlazu urezanou, se vubec o jod nemusi starat, protoze technicky nema jak udelat rakovinu stitne zlazy... Na kom vam zalezi, tomu to dejte snad i prikazem :-)). Jinak predejte info co nejvetsimu poctu lidi, ať se muzou chranit. Jo a nezapomente na detoxikacni schopnost chlorelly a enzymy a antioxidanty zeleneho jecmene.

PS: pridavam. Pouzivam pastu miso - pasta z fementovanych sojovych bobu, koupite v prodejnach zdrave vyzivy. Dava se do polevek, omacek, pomazanek, do ryze, bulguru, obili atd. Dulezite - NEVARIT ! Neutralizuje ucinky radiace, pouzivali ho v Japonsku po vybuchu v Hirosime a Nagasaki (viz clanky v Medunce, prezilii i lide v epicentru vybuchu), v Nemecku po Cernobylu bylo skoupeno behem par dnu. U nas v te dobe (1986) jeste nebyl.

Mejte se"

Z výše uvedeného je jasně vidět, že autor tohoto článku vůbec netuší o čem píše. Začněme porovnáním s Černobylem. Ukrajinská jaderná elektrárna měla spoustu konstrukčních chyb, o kterých si můžete přečíst všude na internetu. Mezi ty hlavní patřily: vodní nádrž pod reaktorem, grafitové chlazení a, jak se nakonec ukázalo, jedno velké kovové víko, které to celé uzavíralo.

Nic takového ve Fukušimě není. Proto mě udivuje ten příměr s Černobylem. Ano, jaderná elektrárna je podobná jaderné elektrárně asi tak jako lejno lejnu. Možná lepší příměr budou auta. Černobyl se dá v bezpečnosti přirovnat k Žigulíku. Kdeždo Fukušima k BMW řady 5.

Další věc: zdroj pochybuje o tom, že by ve sdělovacích prostředcích na rovinu řekli, kolik a jakých škodlivých látek ve skutečnosti z Fukušimy uteklo. Dokážete si vůbec představit, jak by v dnešní době dokázal někdo něco takového udělat? V dnešní době internetu, satelitů a stálého monitoringu? Vždyť i rusové, více méně provokativně, vyslali nad Fukušimu letadla, vybavená přístroji k odběru vzorků vzduchu. A výsledek? Rusové mlčí. Nejlepší důkaz, že Japonci nelžou. Navíc jsou v oblasti americké bojové lodě a další pozorovatelé. Rozsah katastrofy prostě není možno utajit.

Pokud se podíváme na ostatní prohlášení autora: určitě nezvyšujte množství jódu přijímaného ve stravě. Může vám vážně poškodit zdraví. Narozdíl od onoho "radioaktivního" japonského mraku. Daleko účinnější je proti radioaktivním prvkům např. vodka. Jeden panák po ránu vám štítnou žlázu nezničí.

A ano. V Hirošimě přežili lidé v epicentru. Přesněji 260 metrů od něj. A to jen díky silným stěnám zdejší banky. Příkladem mohou být dvě její zaměstnankyně, které přežily donedávna.

Pasta z fermentovaných sojových bobů jako prevence radioaktivity v Hirošimě a Nagasaki? Tak to už je přímo směšné. Vždyť trvalo více než rok, než místní vědci a doktoři přišli na nemoc z ozáření. To je prostý čirý výmysl!

Stejně by mě zajímalo, na jakém principu by to mělo fungovat. A placebo neberu.

P.S.: V rámci AČR jsem považován za experta přes zbraně hromadného ničení. Průmyslové havárie v to nevyjímaje. Mám k dispozici tzv. bod měření radiačního pozadí. Z něj si můžu kdykoliv vyčíst, zda se úroveň radiace okolí zvýšila, či nikoliv. A v posledním půlroce určitě ne.

P.S.1: Tak už vím, odkud jsou ty poplašné zprávy. Jako obvykle je šíří "dobře informovaná" TV Nova.

P.S.2: Japonci zvýšili závažnost fukušimské havárie na stupeň sedm. Tato úroveň byla na stupnici závažnosti jaderných havárií přidána po katastrofě v Černobylu. Jde ovšem o předběžné opatření a dle odborníků také dost přehnané. Ze strany japonské komise pro jadernou bezpečnost jde pouze o opatrnost.

Aktualizováno Úterý, 12 Duben 2011 09:09  

Latest News

Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popular

Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/buginet.cz/www/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Newsflash

Máme tady nový měsíc. Venku je pěkný vedro a tak se mi tam ani moc nechce. Včera jsem se brouzdal po netu a narazil jsem na nejkurióznější rozhovory mezi dispečery a piloty. Údajně se jedná o opravdové záznamy.