BugiNet

Nekritizuji, nepoučuji, vzdělávám

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Na hraně

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Jsme opravdu na historické hraně?

Už dlouho považuji Severní Koreu za klíčovou v rovnováze světového míru. V současné době se to jen potvrzuje. Doporučuji sledovat dění okolo.

Naše republika vydělává především na zahraničním obchodu. Tvoří přes 80% HDP. Co se asi stane, když některá ze zemí Evropské unie zkrachuje? A co se asi stane, když takových zemí bude víc?

Současná vláda byla donucena podniknout několik nevyhnutelných drastických kroků, které se nesetkaly s porozuměním na straně mas. Vůbec se nedivím. Není dobré začínat reformy škrtáním příjmů obyvatel. Je potřeba začít škrty na straně výdajů. K tomu doporučuji vládě inspirovat se knihou lichtenštejnského knížete Hanse-Adama II. The State in the Thirth Millenium (Stát ve třetím tisíciletí). Velmi poučné čtení. Škoda jen, že zavedení alespoň některých poučení do zdejší politiky je nejspíš nereálné. (Pokud by měl někdo zájem, mohu uvést "citaci" recenze týdeníku Euro.

Podle ekonomů je Česká republika schopná se vypořádat s naším dluhem cca za 46 let. A to pouze za předpokladu, že nenarazíme na dalšího Paroubka, nebo Topolánka. Ano, žili jsme si 20 let nad poměry a teď přišel čas splatit dluhy. A bude to bolet.

V současnosti se díky aféře na Státním fondu životního prostředí, ve které má jistou roli i Radek John (VV), dostala vláda do krize. ČSSD podala návrh na hlasování o důvěře současné vládě. Tomu rozumím. Ovšem čemu nerozumím, je právě postoj VV. Jak se tato malá strana, která má svůj podíl na vzniku této "krize", může vůbec pokoušet o vyškemrání nějakého politického kreditu na této hanebnosti? Stojí vůbec její voliči o její setrvání ve vládě?

 

 

 

Newsflash

Máme tady nový měsíc. Venku je pěkný vedro a tak se mi tam ani moc nechce. Včera jsem se brouzdal po netu a narazil jsem na nejkurióznější rozhovory mezi dispečery a piloty. Údajně se jedná o opravdové záznamy.